KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12213065
nr 1221 3065
Boris Ottenberg
(1891-1946), Sverige
Oljemålning, Vårvinter, signerad, -46. Olja på pannå, 20x28, oramad
Boris Ottenberg, svensk målare född 1891, död 1946.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 3 december 2018
kl 18:42:14
1.100 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr